• Wpisów: 1627
  • Średnio co: 16 godzin
  • Ostatni wpis: 3 dni temu, 18:56
  • Licznik odwiedzin: 321 228 / 1146 dni
 
patunia15700
 
90. gala rozdania Oscarów odbyła się w Los Angeles, w Dolby Theatre. Prowadzącym był Jimmy Kimmel, amerykański producent filmowy oraz prowadzący talk show.

Pełna lista zwycięzców:

**Najlepszy film**

   "Czas mroku"
   "Dunkierka"
   "Uciekaj!"
   "Czwarta władza"
   "Kształt wody" - WYGRANA
    "Lady Bird"
   "Nić widmo"
   "Tamte dni, tamte noce”
   "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

**Najlepszy reżyser**

   Christopher Nolan - "Dunkierka"
   Jordan Peele - "Uciekaj!"
   Guillermo del Toro - "Kształt wody" - WYGRANA
   Greta Gerwig - "Lady Bird"
   Paul Thomas Anderson - "Nić widmo"

**Najlepsza aktorka**

   Sally Hawkins - "Kształt wody"
   Frances McDormand - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
   Margot Robbie - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
   Saoirse Ronan - "Lady Bird"
   Meryl Streep - "Czwarta władza"

**Najlepszy aktor**

   Timothee Chalamet - "Tamte dni, tamte noce"
   Daniel Day-Lewis - "Nić widmo"
   Daniel Kaluuya - "Uciekaj!"
   Gary Oldman - "Czas mroku" - WYGRANA
   Denzel Washington - "Roman J. Israel, Esq"

**Najlepsza aktorka drugoplanowa**

   Mary J. Blige - "Mudbound"
   Allison Janney - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" - WYGRANA
   Lesley Manville - "Nić widmo"
   Laurie Metcalf - "Lady Bird"
   Octavia Spencer - "Kształt wody"

**Najlepszy aktor drugoplanowy**

   Willem Dafoe - "The Florida Project"
   Woody Harrelson - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
   Richard Jenkins - "Kształt wody"
   Christopher Plummer - "Wszystkie pieniądze świata"
   Sam Rockwell - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA

**Najlepszy scenariusz adaptowany**

   "Tamte dni, tamte noce" - WYGRANA
   "Disaster Artist"
   "Logan: Wolverine"
   "Gra o wszystko"
   "Mudbound"

**Najlepszy scenariusz oryginalny**

   "I tak cię kocham"
   "Uciekaj!" - WYGRANA
   "Lady Bird"
   "Kształt wody"
   "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

**Najlepszy film nieanglojęzyczny**

   "Fantastyczna kobieta" - WYGRANA
   "Niemiłość"
   "The Square"
   "Dusza i ciało"
   "The Insult"

**Najlepszy dokument**

   "Abacus: Small Enough to Jail"
   "Visages, villages"
   "Ikar" - WYGRANA
   "Ostatni w Aleppo"
   "Strong Island"

**Najlepsza animacja**

   "Dzieciak rządzi"
   "Coco" - WYGRANA
   "Breadwinner"
   "Ferdinand"
   "Twój Vincent"

**Najlepsza piosenka**

   Mighty River - "Mudbound"
   Mystery of Love - "Tamte noce, tamte dni"
   Remember me - "Coco" - WYGRANA
   Stand Up For Something - "Marshall"
   This is me - "Król rozrywki"

**Najlepsza muzyka**

   "Dunkierka"
   "Nić widmo"
   "Kształt wody" - WYGRANA
   "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"
   "Trzy billboardy za Ebbing Missouri"

Najlepsze zdjęcia**

   "Blade Runner 2049" - WYGRANA
   "Czas mroku"
   "Dunkierka"
   "Mudbound"
   "Kształt wody"

**Najlepszy montaż**

   "Baby Driver"
   "Dunkierka" - WYGRANA
   "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
   "Kształt wody"
   "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

**Najlepsze efekty specjalne**

   "Blade Runner 2049" - WYGRANA
   "Strażnicy Galaktyki vol. 2"
   "Kong: Wyspa Czaszki"
   "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"
   "Wojna o planetę małp"

**Najlepszy dźwięk**

   "Baby Driver"
   "Blade Runner 2049"
   "Dunkierka" - WYGRANA
   "Kształt wody"
   "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"

**Najlepszy montaż dźwięku**

   "Baby Driver"
   "Blade Runner 2049"
   "Dunkierka" - WYGRANA
   "Kształt wody"
   "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"

**Najlepsza scenografia**

   "Piękna i Bestia"
   "Blade Runner 2049"
   "Czas mroku"
   "Dunkierka"
   "Kształt wody" - WYGRANA

**Najlepsze kostiumy**

   "Piękna i Bestia"
   "Czas mroku"
   "Nić widmo" - WYGRANA
   "Kształt wody"
   "Powiernik królowej"

**Najlepsza charakteryzacja**

   "Czas mroku" - WYGRANA
   "Powiernik królowej"
   "Cudowny chłopak"

**Najlepszy film krótkometrażowy**

   "DeKalb Elementary"
   "The Eleven O'Clock"
   "My Nephew Emmett"
   "The Silent Child" - WYGRANA
   "Watu Wote: All of Us"

**Najlepszy dokument krótkometrażowy**

   "Edith+Eddie"
   "Heaven Is a Traffic Jam on the 405" - WYGRANA
   "Heroin(e)"
   "Knife Skills"
   "Traffic Stop"

**Najlepsza animacja krótkometrażowa**

   "Dear Basketball" - WYGRANA
   "Garden Party"
   "Lou"
   "Negative Space"
   "Revolting Rhymes"

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.